Kuidas alustada?

KASUTAJATUGI

Enimlevinud küsimustele leiad vastuse siin. Detailne kasutusjuhend on kättesaadav logides sisse süsteemi (Help) ning sealsamas leiad ka tehnilise toe telefoninumbri.


Kuidas alustada?

 • Selleks, et alustada süsteemi kasutamisega, on esialgu vaja teostada järgmised toimingud:
  • 1. Registreeruda Buildocs.ee lehel;
  • 2. Registreerida esimene objekt;
  • 3. Lisada objektile kasutajad;
  • 4. Luua dokument;

  Objekti registreerimine

  Selleks, et alustada süsteemi kasutamisega, on eelkõige vaja registreerida esimene objekt. Kogu dokumentatsioon, projektid ning ülesanded süsteemis on otseselt seotud objektidega. Objektide loomine, muutmine ning kustutamine on lubatud ainult administraatori õigustega kasutajatele. Objektide arv süsteemis ei ole piiratud. Uus objekt on pärast salvestamist saadaval süsteemis vasakpoolses menüüs.

  Objekti menüü

  Uue objekti registreerimisel on vaja täita aadressi, kontaktisikute ning lähima ilmajaama infolahtrid. Ilmajaama märkimine lihtsustab tulevikus dokumentide täitmist, täites ilmaga seotud andmed automaatselt. Süsteemis on dokumentide ning projektide jaoks vaikimisi kaustade struktuur ette antud. Kaustade nimetused, järjekord ja olek on muudetav nii objekti loomisel ( Järjehoidja „Teostusdokumentatsioon” või „Projekti kaustad”), kui ka vajadusel igal hetkel süsteemi kasutamise ajal otseselt vasakpoolses menüüs.Kausta kustutamisel selles sisalduvad dokumendid jäävad süsteemis ja ei lähe kaotsi.


Kasutajate lisamine

 • Selleks, et teised kasutajad saaksid objektile ligipääsu, saaksid lisada omalt poolt dokumente ja faile, tuleb esialgu kasutajaid süsteemi ja objektile kutsuda. Selleks vali vasakpoolses menüüs „Kasutajate kutsed” ja vajuta tabeli ülemises osas paremalt poolt asuva „+”. Uue kasutaja registreerimisel tuleb täita isiku andmelahtrid ning omistada kasutajale rolli. Salvestamisel süsteem automaatselt teavitab kasutajat kutsest objektile. Kasutajate kutsete tabeli veerg „olek” näitab kasutaja aktiveerimise staatuse. Pärast ID- kaardi või Mobiil-ID abiga süsteemis identifitseerimist, kasutaja saab ligipääsu süsteemi vastavalt omistatud rollile. Kasutajale saab sissepääsu objektile igal ajal ka keelata.

  Kasutaja lisamine objektile