Toimingud ehitusdokumentidega

KASUTAJATUGI

Enimlevinud küsimustele leiad vastuse siin. Detailne kasutusjuhend on kättesaadav logides sisse süsteemi (Help) ning sealsamas leiad ka tehnilise toe telefoninumbri.


 • Üldinfo

  Vaikimisi kõik objekti dokumendid on nähtavad ainult "peatöövõtja" ja "administraator" rolliga isikutele. Alamtöövõtja ja teised isikud näevad ainult endaga seotuid dokumente (kui kasutaja on määratud dokumendile allkirjastajaks).

  Dokumendi loomine

  Vaikimisi on süsteemis kasutajatele saadaval järgmised dokumentide vormid : ehitustööde päevik, kaetud tööde akt, töökoosoleku protokoll, teehoolde päevik, betoonitööde protokoll, muu dokument. Selleks, et luua uus dokument peab valima vastav vorm tabeli menüüs. Dokumendi loomiseks "Dokumendid" tabelis paremas ülemises servas vajuta "Lisa uus" ikoon ja vali dokumendi tüüp.

  Dokumendi lisamine

  Dokumendi menüü

  Igal dokumendil on olemas dokumendi menüü. Dokumendi menüü avatakse parema hiire klõpsuga dokumendi peal. Dokumendi menüü on dünaamiline, mis tähendab, et iga kord menüü avamisel süsteem kontrollib dokumendi staatust ja näitab menüüd vastavalt kasutaja rollile ja dokumendi seisule.

  Dokumendi menüü

  - Ava / Muuda

  "Ava" menüü valik on nähtav kui dokument oli kinni pandud / omab vähemlt ühte allkirja. Dokumendi avamisel näitab dokumenti ainult lugemise režiimis.
  "Muuda" menüü valik on nähtav ja lubatud, kui dokument ei olnud kinni pandud / allkirjastatud. Vajadusel saab dokumenti täiendada ja uuesti salvestada.

  - Prindi / Salvesta PDF

  "Prindi" menüü valik võimaldab dokumenti brauserist kohe välja printida.
  "Salvesta PDF" menüü valik võimaldab otsest salvestamist PDF dokumendina kasutaja arvutisse.

  - Lukusta

  "Lukusta" menüü valik võimaldab dokumenti kinni panna. Sel juhul dokumenti pole enam võimalik muuta. Kui muutmise vajadus ikka tekkib siis saab alati dokumenti parandada läbi "Uus versioon" menüü valiku. Dokumendi kinni panemine otseselt on lubatud ainult isikule, kes on antud dokumendi loonud või admin õigusega kasutajale.

  - Allkirjasta ID kaardiga / Mobiil ID-ga

  Dokumendi allkirjastamiseks ID kaardiga tuleb dokumendi menüüs valida "Allkirjasta (ID-kaart)".
  Dokumendi allkirjastamiseks Mobiil ID-ga tuleb dokumendi menüüs valida "Allkirjasta (Mobiil ID)".
  Probleemide tekkimisel tuleb pöörduda SK ID Solutions AS-ile. Rohkem infot allkirjastamise ebaõnnestumise kohta saab siit.
  Lähemalt allkirjastamisest saab lugeda siit.

  - Uus versioon

  "Uus versioon" menüü valik võimaldab allkirjastatud / lukustatud dokumenti parandada. Vana dokument jääb alles. Uue versiooni loomisel vana versioon jääb alles ja hiljem on ka kättesaadav. Selleks tuleb dokumendi menüüst valida "Versioonid" ja valida versioon vastavalt soovile.

  - Versioonid

  "Versioonid" menüü valik võimaldab näha kogu dokumendi versiooneerimise ajalugu.

  - Kustuta

  "Kustuta" menüü valik võimaldab dokumendi kustutamist dokumendi looja või administraatori poolt.